vineri, 25 ianuarie 2013

Ganduri...

„Aruncă-ţi pâinea ta pe ape. Şi după multă vreme o vei găsi iarăşi. Împarte-o în şapte şi chiar în opt, căci nu ştii ce nenorocire poate da peste pământ… ”  Eclesiastul  11:1,2

miercuri, 9 ianuarie 2013

Prajitura Kardinal Schnitte!

Draga cititor...

Astazi iti voi prezenta o reteta de prajitura nemteasca de care poate ai auzit sau poate....nu! :D


blat, tava de 38×35 cm.
  • 5 albusuri
  • 4 oua intregi
  • 1 galbenus
  • 10 linguri de zahar
  • 2 prafuri de sare
  • 1 lingurita extract de vanilie
  • 4 linguri cu varf de faina
umplutura:
  • 500 de ml. de smantana pentru frisca
  • 2 linguri de zahar pudra
  • 1 plic de intaritor pt. frisca (optional)
  • 250 de grame de coacaze rosii sau alte fructe dupa preferinta + 4 linguri de zahar
  • sau 4-5 linguri din gemul preferat + 150 de grame de fructe asortate
  • in plus: zahar pudra pt. presarat si 3-4 linguri de sirop de fructe, visinata, lichior (optional)
Preparare:
Inainte de a purcede, ma scuz pentru calitatea pozelor din timpul prepararii, au fost facute noaptea (am facut seara tarziu blatul ca sa am spor a doua zi) si sper sa fie suficient de inteligibile.
1. 5 albusuri + 1 praf de sare se bat spuma tare, se adauga pe rand 5 linguri cu varf de zahar si se continua sa se bata pana cand se dizolva zaharul coplet iar spuma este foarte tare;
2. separat, se bat ouale intregi cu galbenusul 1 praf de sare si 5 linguri de zahar pana cand se formeaza o crema consistenta si zaharul se dizolva complet; se incorporeaza faina si extractul de vanilie cu ajutorul unei spatule, ridicand usor compozitia de jos in sus, astfel incat aerul incorporat prin baterea oualor sa nu se piarda;
3. se pune bezeaua intr-un pos pentru ornat cu deschizatura mare (eu nu i-am adaugat niciun varf, am folosit doar cornetul de panza, se poate folosi la fel de bine o punga taiata la unul din colturi); se acopera o tava (a mea are 35×37 cm.) cu o coala de hartie de copt umezita si stoarsa si se traseaza cu ajutorul posului 5-6 dâre de bezea, lansand spațiu intre ele (poza 1);
4. intre randurile de bezea se toarna compozitia de pandispan (poza 2);
5. se va obtine un blat in care vor alterna randuri de bezea si de aluat (poza 3);
6. blatul de da la cuptorul preincalzit la 160 de grade Celsius si se coace 30 de minute (poza 4).
preparare blat prajitura kardinal schhnitte
Blatul se lasa sa se raceasca complet, apoi se desprinde cu grija foaia de copt si se taie in doua bucati egale, in sensul randurilor de bezea si pandispan.
Pentru ca nu am avut marmelada de ribizli preparata, am pus intr-o craticioara 125 de grame de fructe desprinse de pe codite si am mai scapat si cateva coacaze negre (nu-i musai).
coacaze, prajitura kardinal schnitte 1
Am adaugat 2 linguri de apa rece si am dat fructele in clocot, zdrobindu-le usor cu dosul lingurii. Dupa ce fructele au clocotit 3-4 minute, am adaugat cele 4 linguri de zahar si am mai fiert doar cateva minute, cat sa se dizolve zaharul. Am pus jeleul obtinut la racit intr-un castron cu apa rece (ca sa se raceasca mai repede si sa-l pot folosi).
jeleu coacaze 1Jumatate de blat se pune pe un platou si, daca se doreste, se insiropeaza cu grija numai portiunile de pandispan.asamblare prajitura kardinal schnitteSe unge toata suprafata cu jeleul/gemul pe care il folositi.asamblare prajitura kardinal schnitte 2
Se bate frisca (trebuie sa fie foarte rece, altfel se taie foarte usor), se indulceste cu zaharul pudra si se stabilizeaza cu intaritorul (daca nu vreti, nu folositi).
Se pastreaza cateva fructe pentru ornat, restul se amesteca in frisca.
Se acopera blatul uns cu gem cu frisca, se pune blatul superior si se orneaza cu fructele pastrate.
asamblare prajitura kardinal schnitte 3
Se da prajitura la rece timp de cel putin 2 ore inainte de servire. Chiar inainte sa o prezentati la masa, se presara cu zahar pudra.

duminică, 6 ianuarie 2013

Te iubesc!




Am scris pe nisip ca Te iubesc,dar marea mi-a sters sentimentul!
Am scris in nori,insa nici acolo nu a fost statornic!
Am scris pe o foaie,insa timpul a deteriorat-o!
Apoi am scris pe inima mea,si nici vantul ,nici ploaia, nici marea nici zarea nu au sa-l mai stearga vreodata!
                                  Te iubesc TATA!

sâmbătă, 5 ianuarie 2013

Bun venit!

Bun venit an nou!
         La inceput de an ,un inventar noi sa ne facem !Am fost mai buni? Am iubit mai mult? Gandeste-te cat pentru tine ai strans,si pentru Domnul Isus tu ai ostenit!
   A mai trecut un an prin noi,iar noi....tot goi suntem?
Tot aceleaşi greşeli repetăm mereu? Nu mai învăţăm odată lecţia pe care ar fi trebuit sa o ştim de mult timp!
 A mai trecut un an,si altul ne va sta în fata,si la sfîrşit te vei uita cu ochii goi ca n-ai realizat nimic.Ca nu te-ai străduit sa fii mai bun,sa poţi ajuta pe cel în nevoie. 
Ah!!! Dragul meu,ia tu aminte la ziua pe care o trăim,pentru ca nu ştii dacă mîine vei mai fi aici...sau poate nu...
  Sunt ne-ntelesuri ce mintea mea nu le cuprinde,sunt mii si mii de gînduri ce foaia nu mi le poate răspunde sunt multe....dar cu răbdare o sa le aflu într-o buna zi!
  Nu-mi doresc nimic de la acest an decît sa fiu mai buna,si sa-mi iert duşmanii (adică cei care mă urăsc si care mă vorbesc pe la spate) si în rest sa mă apropii de Domnul! 


                                         LA MULŢI ANI SI ŢIE DRAG CITITOR!

vineri, 4 ianuarie 2013

Leapșa!





In primul rand vreau sa ii multumesc Gabrielei pentru acest joc!  (:

1. Care este genul de muzica mai aproape de sufletul tau?
-singura muzica pe care o ascult este muzica crestina! (:

 2. Unde e locul in care te simti cel mai bine?
-locul in care ma simt cel mai bine este in padure  (:

3. Ce urasti si iubesti cel mai mult?
-ceea ce urasc cel mai mult este sa vad oamenii tristi, iar ceea ce iubesc cel mai mult este....hmmm...pai apusul de soare (:

4. Iti place sa citesti carti? Daca da, ce gen?
-Da! In general citesc romane

 5. Cum te-ai descrie in maximum 5 cuvinte?
-tacuta,ascultatoare,iubitoare,firava:)),emotiva,zambitoare etc

6. Daca ai putea sa dai timpul inapoi, ai schimba ceva la anul 2012?
-da,as schimba tot ceea ce as fi putut face mai bine! (:

7. Ce planuri ai pentru 2013?
-Hmmmm.....planuri....nu am! (:

 Reguli:
1.Trebuie să pui poza de mai sus pe blogul tau.
2.Trebuie să răspunzi sincer,la intrebările puse de mine.
3.Dupa ce ai completat această "leapşă" trebuie sa faci tu
una nouă pentru blogurile nominalizate de tine pentru
"Blog of the year 2012".[P.S.Leapşa trebuie să conţină 7 întrebări]
4.Leapşa trebuie să o dai mai departe la minim 5 bloguri.



Acum leapsa compusa de mine!

1.Spune 7 lucruri despre tine.
2.Gaseste o calitate a ta care sa inceapa cu initiala numelui tau.
3.Care este muzica ta preferata?
4.Ce ai vrea sa se schimbe in viata ta:?
5.Daca ai avea sansa sa pleci intr-o tara,care ar fi aceasta?
6.ce planuri ai pentru acest an?
7.Ce parere ai despre blogul meu?

Daruiesc aceasta leapsa urmatoarelor bloguri:

Culegeri de idei
Stele de argint!
Un bulgare de lumina!
Vorbe in vant
Vise colorate


vineri, 28 decembrie 2012

Multumire....

        Ne-apropiem de finalul acestui an, cu reusite si esecuri si totusi,ei bine cred ca am trecut cu bine peste tot!
        Vreau in primul rand sa ii multumesc Domnului pentru ca:
 - Inca mai traiesc,si nu mi-a curmat firul vietii mele de pribeag!
-Am o familie ,si un loc in care pot locui!
-Ca Tatal meu este Regele Universului,si e cel mai Bun Tata pe care il poate avea vreun om!
-Ca numele mi-e scris in Cartea Vietii!
-II multumesc pentru persoanele care mi-au fost alaturi la greu....chiar de nu sunt multe....totusi ii multumesc pentru ele!
-Pentru rugaciunile ascultate si pentru planul Sau pe care Il are!
-Pentru mustrarile pe care le-am primit din Partea Sa,toate acestea m-au facut mult mai buna si m-au ajutat sa ma apropii mai mult de El!
-Ii multumesc pentru tine,da,pentru tine pentru ca poate de multe ori te-am putut ajuta cu ceva desi....poate nu te cunosc!
-Ii multumesc pentru Dragostea Sa revarsata in fiinta mea!
-Si in Final,....ii multumesc pentru acest An!

joi, 20 decembrie 2012

La multi ani .Anna!

Poezie pentru sora mea , Ana! 


Tu ai venit ca un ingeras
Si te-am primit la noi cu drag!
Scumpa ai fost in ochii mei
Si vei fi tot mereu!

Azi e ziua ta!Ce bucurie,
Chiar si-n cer e veselie 
Doi anisori ai implinit 
si not te-am vazut zambind!

Zambeai cu un suras de copilas
cu un chicot dragalas!
Si te-am iubit,iubit,iubit....
Pana nu ne-am mai simtit!

Eu iti doresc multi ani,multi ani,multi ani
Iar Domnul Isus sa te poarte
Zilnic pe-ale Sale brate.
Sa te mangaie in toate!
Te iubesc draga mea sora!

                                                  cu mult drag,
                                                              Madalina.

vineri, 30 noiembrie 2012

scrisoare catre Tine! (1)

 Astazi m-am trezit din asternutul meu si nu pentru ca a fost voia mea, ci voia Ta ! Mi-ai mai ingaduit inca o zi sa mai traiesc si sa ma mai bucur inca de viata,dar poate deseori aceasta sansa nu am folosit-o asa cum Tu doreai!      
    Te rog da-mi putere sa pot merge mai departe,insa nu-mi da prea multa ca mai apoi sa cred ca nu mai depind de Tine!
   Da-mi intelepciune sa pot alege lucrurile bune pentru viata,  si sa nu o risipesc!
   Doamne,da.mi Tu strictul necesar, nu.Ti cer bogatie ca mai apoi sa uit de Tine!
     Da-mi mai multa rabdare cu cei din jurul meu, invata.ma sa pot iubi mai mult pe oricine si sa nu privesc la fata oamenilor, ci numai la Chipul Tau!
    Ajuta-ma sa nu ma mai supar din lucruri mici ,  ci prin ele sa.ma intaresc!Da.mi Dragoste mai multa si pe acesta Ti.o cer din belsug!
Te rog ajuta-ma sa fiu eu insumi si sa nu imi mai doresc sa fiu altcineva...! 
                                            TE IUBESC!                                                                            

marți, 20 noiembrie 2012

Vise de imprumut...

                Ratacim...printre vise ,dorinte, si sperante....si inca mai tanjim ca intr-o buna zi sa le putem implini.Ne plimbam printre ganduri si uneori fara sa ne dam seama nu mai gasim drumul de intoarcere....acel drum perdut printre vise.
              Imi amitesc ....cand eram micuta imi doream foarte mult sa am aripi sa pot zbura si sa pot admira toata frumusetea ce exista sub soare,inca imi mai doresc acest lucru desi stiu ca este chiar imposibil sa prind aripi :))) 
              Orice vis poate deveni realitate intr-o buna zi....trebuie numai sa crezi! Si visul meu va deveni realitate intr-o zi si voi zbura dincolo de tot,dincolo de lume si de oameni,dincolo de soare,dincolo de tot....la Tatal meu!


joi, 15 noiembrie 2012

As fi schimbat...

 
As fi schimbat o lacrima intr-un suras,de-as fi stiut urmarile vorbelor mele!
As fi schimbat o iarna grea,intr-o zi de primavara...sau ...macar de toamna de-as fi putut si de-as fi avut putere!
As fi schimbat o clipa de neatentie,si-astfel as fi evitat o mare si  ranitoare cearta!
As fi schimbat trecutul meu de m-as mai fi nascut odata!
As fi schimbat prietenii (care de fapt la greu m-au parasit) ...dar timpul nu mi-a mai dat ragaz!
As fi schimbat purtarea mea care uneori ma face sa ma intristez!
As fi schimbat slabiciunea mea in putere!N-as mai fi fost asa sensibila!
As fi schimbat o lume-ntreaga cu fericirea de pe chipul meu....si-as fi vrut ca toti sa vada in mine-un fiu de Dumnezeu!
Dar....vad ca timpul nu se-opreste pentru mine...si eu tot asa sunt...tot gresita si tot mereu ranesc oameni fara sa vreau (desi ei nu stiu lucrul acesta),prieteni nu mai am ...toti au plecat si m-au uitat mi-au fost prieteni doar atunci cand au avut nevoie de mine ....apoi.....au disparut!, vad ca lumea e prea cruda pentru a fi sensibil,ca nimanui nu-i pasa de tine! Stiu! Trecutul nu-l mai pot schimba ....insa mai stiu ca Dumnezeu mi-a dat inca o sansa de a-mi forma un sfarsit povestii mele!    

miercuri, 7 noiembrie 2012

Invata sa fi FERICIT!

   Sa inveti sa fii fericit! Poate ma vei intreba cum se poate face asta intr-o lume...plina de tristete!
   Te voi ajuta....in primul rand :
-impaca-te cu trecutul tau...daca nu vei face acest lucru,te va afecta foarte mult in prezent!
 - Incearca sa iti eliberezi inima de manie, iar in locul acesteia sa plantezi dragoste!
-Traieste simplu! Fii modest/a ! Stiu ...e greu! Dar SE MERITA!
 -Fii cinstit,stii de fapt atunci cand ”pacalesti” pe cineva...de fapt in realitate te pacalesti pe tine!
 - Zambeste mereu! Poate cineva o sa te creada putin ciudat/a,ei si ? Prin zambetul tau poti schimba persoane!
 -Nu judeca oamenii dupa cum arata, si nu-i trata dupa statutul social..ci fii aceeasi persoana cu fiecare!
 -Fereste-te de barfa! Iubeste!
  Sper ca aceste lucruri te-au ajutat cumva! O zi minunata! 

luni, 5 noiembrie 2012

La multi ani, Ally!

    E ziua ta...ce bucurie
Azi un crin se-adauga in buchetul vietii tale
Iara noi...multi ani putem a-ti spune
Restul nu-i hotarat de noi!

Sa fii mereu un copilas,
Si dulce,scump dar si gingas
Si nu lasa ca lumea rea
Sa-ti schimbe surasul tau!

O,tu sa fii un bun exemplu,
Cat si pentru surori si frati!
Si niciodata sa nu-ti superi
Pe-ai tai parinti!

Eu numai atat iti spun!
Alina,esti o fata minunata
Blanda, scumpa si-amuzanta
La multi ani din partea mea,scumpa mea !



duminică, 4 noiembrie 2012

Meditatie!

     Priveste-n sus! Si nu privi la valuri!
Caci de privesti in sus...primesti puteri noi...insa de te uiti la valuri poti cadea foarte usor!
 

vineri, 2 noiembrie 2012

Pentru tine!

Hei tu...da, da tu! Pe tine vreau sa te incurajez azi...si sa iti spun ca esti o fiinta speciala si minunata! Cu toate ca poate nu te cunosc,si nu stiu mai nimic despre tine ... dar ceea ce ma face sa iti spun ca esti o fiinta minunata este un verset din psalmul 139 ”Te Laud ca sunt o faptura asa de minunata” . Priveste-te in oglinda si spune: O,Doamne iti multumesc ca sunt asa de frumos/oasa! 
  Chiar daca poate cineva astazi te-a jignit...sau ti-a spus lucruri urate despre familia ta...asculta-ma nu le lua in seama...rabda si nu spune nimic,tu mai tarziu iti vei lua o rasplata mai buna! 
  Chiar daca esti tratat cu indiferenta de prieteni,colegi si chiar frati sau surori....nu te teme! Ai un Prieten care nicicand nu te lasa!
 Esti special/a pentru mine,si vreau sa iti spun ca singurul Prieten care nu te paraseste niciodata este Isus! Si daca vei descoperi intr-o zi ca singurul lucru ce ti-a mai ramas este Dumnezeu...vei vedea ca ai tot ceea ce era important!

joi, 1 noiembrie 2012

Timp...mai da-mi o clipa!

       Parca trece asa repede...si nu mai ai timp pe absolut nimic! O parte din el in ocupam cu lucruri inutile uitand sa le facem pe cele mai importante!
   Prea ocupati de exterior decat de interior...desi ambalajul este diferit sa stiti...pe dinauntru suntem toti la fel! Cu totii avem o inima,pamani si celelate!
   Prea preocupati de internet,de messenger,facebook in loc sa vorbim cu persoanele fata-n fata!
   Prea preocupati cu lucruri inutile....si am uitat sa mai iubim...sa mai iertam si sa mai spunem un ” te iubesc” .Prea preocupati cum ar putea ceilalti sa ne faca fericiti...in loc sa ne gandim cum sa ii facem noi pe ei fericiti!
  Prea preocupati sa vanam greselile altora,sa-i judecam si uitam sa ne uitam la noi...cat de gresiti suntem!
  Prea preocupati sa barfim pe unul si pe altul...pe cand nici nu trebuie sa se auda intre noi astfel de lucruri!
   Nu mai avem timp sa spunem cuvinte frumoase,sa incurajam, sa iubim si sa iertam....si stii de ce? Pentru ca ne ocupam tot timpul cu invidie,barfa,ura si suntem prea mandri sa ne putem cere iertare! Prea mandri sa ne injosim la o asemenea fapta! Dar,eu va spun, mandria merge inaintea caderii,dar celor smeriti,Domnul spune ca le da Har!
  Timp...mai da-mi o clipa sa pot sa iert...sa iubesc...si sa iti apreciez timpul pe care mi-l acorzi!

sâmbătă, 13 octombrie 2012

Beny...ne lipsesti!


             Mi-ai fost un coleg,prieten si frate in Domnul ,azi....imi lipsesti enorm de mult...si fiecare clipa imi aduce aminte de tine!
             Poate atunci cand inca traiai nu te pretuiam atat de mult...insa acum vad cat de important erai.
   Totusi mai am o speranta si cred ca intr-o zi ne vom reintalni mai devreme sau mai tarziu!
Cu totii iti simtim lipsa...prin simplu fapt ca ne-ai fost aproape chiar si atunci cand cei mai multi ne lasau balta. Tu n-ai fost un prieten fals,cel putin nu cu mine,ci intotdeauna cand am avut trebuinta de ceva...tu erai cel care mi-a sarit in ajutor!
   Ai lasat in urma ta suflete goale si ranite...lacrimi care refuza sa se opreasca din suvoiul lor!
Ai lasat parinti indurerati care si in aceasta clipa suspina dupa tine....si prieteni care niciodata nu te vor uita!
      Ai fost o fiinta deosebita! NE E DOR DE TINE! NU TE VOM UITA!

sâmbătă, 29 septembrie 2012

Meditație.

      
       Bucura-te de orice lucru din viata ta...oricat de mic ar fi...pentru ca nu stii niciodata daca il vei mai intalni!

marți, 25 septembrie 2012

....



          Nu ştiu cat mai am de mers pînă la Tine ... dar tot ce ştiu este ca Paşii Tăi mă călăuzesc neîncetat !

sâmbătă, 22 septembrie 2012

Scrisoare nedesfacuta....

              O dragul meu,in lumea-ceasta ti s-a-ntamplat vreodata sa scrii si o scrisoare...si-n ea tot dorul tu sa-ti pui... un dor din inima izvorat din focul viu al dragostei dintai...scrisa cu lacrimi si cu zambet! O! Iti amintesti cu ce emotii plicul l-ai trimis?? Raspunsul il astepti cu nerabdare cu nopti prea lungi de framantare....trec zile, luni chiar ani! Si mai tarziu sa afli ca acea scrisoare zace nedesfacuta intr-un ungher! 
       O Dragul meu! Nu-ti amintesti ca Dumnezeu si tie o scrisoare ti-a trimis? O Scrisoare in care Dorul Sau si-a pus...si Iubirea Sa te cheama si-azi sa Ii citesti Scrisoarea! Caci Dumnezeu ti-a scris-o! Nu stii? N-ai auzit? Sau...inca zace ratacita-ntr-un ungher....!  
      Acum e timpul sa o citesti cu lacrimi sincere, sa ii cunosti si tu Iubirea,sa vezi ce Dragoste avuse sa-Si dea pe Fiul Sau la moarte ! Pentru cine??? PENTRU TINE! De ce? OOOO! Te iubeste dragul meu,cu o iubire ce nu se poate masura! Acum e timpul sa-L primesti pe El!

miercuri, 12 septembrie 2012

Azi Nu...

Azi n-am sa ma plang pentru ceea ce nu sunt...ci ma voi bucura pentru ceea ce sunt! N-am nici stralucire...nici prea multa frumusete...insa ma bucur de felul in care sunt...pentru ca sunt creata de Mana Lui!
 Azi n-am sa privesc in jos...ci voi privi in sus!
Azi...n-am sa urasc...ci voi iubi pe oricine!
Azi...n-am sa pierd timpul in zadar..ci-l voi folosi pentru Tine!
Azi...n-am sa plang,ci am sa zambesc!
Azi...imi va fi mai mult dor!
Azi...ma bucur de ea! De ziua asta! 
Azi...IERT!

sâmbătă, 1 septembrie 2012

Un mic premiu...pentru voi!

  





Toamna ...din mine!

A venit toamna! Cu mii si mii de frunze! Si desi oamenii cand aud de toamna ii trec un fior ....totusi toamna este anotimpul meu preferat...in ea gasesc linistea si pacea dupa care tanjeam in restul zilelor anului!
  E minunata....chiar splendida! Chiar acele frunze pe care calcam usor cu pasii nostii...trec pe langa noi spunandu-ne ca si noi suntem la fel de trecatori ca si ele....insa nu luam seama! Suntem prea grabiti sa strangem ”paie” in loc sa strangem ”comori nepieritoare”!
Prea grabiti sa alergam dupa vant...dupa comori pe care le roade molia....
 Nu mai avem timp pentru toamna....nici  sa o privim,nici sa o admiram...!
   Prea putini sunt cei care mai pot admira aceste frumuseti inconfundabile! Si totusi....ma bucur ca ma pot numara printre ei!

joi, 23 august 2012

:...:


Pot sa zîmbesc si azi mai tare
Oricît ar fi valul de mare
Chiar de cel rău îmi dă tîrcoale
Pot sa zîmbesc căci stiu că-i scris
Caci Dumnezeu e de neînvins !  (autor: Spataru Constantin)

marți, 14 august 2012

Nu uita...

  Nu uita niciodata ca...
 -poate pentru oameni tu...esti o singura persoana,dar sunt persoane carora tu le esti lumea-ntreaga!
-daca oamenii nu te iubesc asa cum ai vrea sa te iubeasca...asta nu inseamna ca nu te iubesc deloc...
-poti totul doar prin El
-daca doi oameni se mai cearta ... asta nu inseamna ca nu se iubesc! 
-certurile dintre doi indragostiti nu fac decat sa le intareasca relatia!
-dincolo de nori....cerul este mereu albastru!
-dupa ce trec necazurile ...vin nesfarsitele bucurii!
-faptul ca te-ai nascut....si ca ai un nume...n-a fost ideea ta...ci a Lui....si El stie mereu ce-i mai bine!
-chiar daca lumea iti ofera numai lacrimi....El iti ofera cea mai mare Dragoste existenta
-daca Dumnezeu te trece prin incercari...asta inseamna ca vrea sa vada daca te increzi cu totul in El!
-iubirea adevarata trece chiar si peste cele mai grele obstacole!
-nu uita....ca esti o persoana speciala,si asta e tot ceea ce conteaza!
-mai presus de tot...e El....si stie TOTUL!
-nimeni nu mai este ca si tine...nimeni nu mai are zambetul tau,ochii tai...privirea ta pe acest pamant!
-Nu uita....ca esti Fiu/Fiica de Rege....iar Tatal tau este Regele Universului!
-esti UNIC/A !

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥