Se afișează postările cu eticheta oameni. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta oameni. Afișați toate postările

sâmbătă, 1 septembrie 2012

Toamna ...din mine!

A venit toamna! Cu mii si mii de frunze! Si desi oamenii cand aud de toamna ii trec un fior ....totusi toamna este anotimpul meu preferat...in ea gasesc linistea si pacea dupa care tanjeam in restul zilelor anului!
  E minunata....chiar splendida! Chiar acele frunze pe care calcam usor cu pasii nostii...trec pe langa noi spunandu-ne ca si noi suntem la fel de trecatori ca si ele....insa nu luam seama! Suntem prea grabiti sa strangem ”paie” in loc sa strangem ”comori nepieritoare”!
Prea grabiti sa alergam dupa vant...dupa comori pe care le roade molia....
 Nu mai avem timp pentru toamna....nici  sa o privim,nici sa o admiram...!
   Prea putini sunt cei care mai pot admira aceste frumuseti inconfundabile! Si totusi....ma bucur ca ma pot numara printre ei!