Se afișează postările cu eticheta dor. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta dor. Afișați toate postările

sâmbătă, 22 septembrie 2012

Scrisoare nedesfacuta....

              O dragul meu,in lumea-ceasta ti s-a-ntamplat vreodata sa scrii si o scrisoare...si-n ea tot dorul tu sa-ti pui... un dor din inima izvorat din focul viu al dragostei dintai...scrisa cu lacrimi si cu zambet! O! Iti amintesti cu ce emotii plicul l-ai trimis?? Raspunsul il astepti cu nerabdare cu nopti prea lungi de framantare....trec zile, luni chiar ani! Si mai tarziu sa afli ca acea scrisoare zace nedesfacuta intr-un ungher! 
       O Dragul meu! Nu-ti amintesti ca Dumnezeu si tie o scrisoare ti-a trimis? O Scrisoare in care Dorul Sau si-a pus...si Iubirea Sa te cheama si-azi sa Ii citesti Scrisoarea! Caci Dumnezeu ti-a scris-o! Nu stii? N-ai auzit? Sau...inca zace ratacita-ntr-un ungher....!  
      Acum e timpul sa o citesti cu lacrimi sincere, sa ii cunosti si tu Iubirea,sa vezi ce Dragoste avuse sa-Si dea pe Fiul Sau la moarte ! Pentru cine??? PENTRU TINE! De ce? OOOO! Te iubeste dragul meu,cu o iubire ce nu se poate masura! Acum e timpul sa-L primesti pe El!

miercuri, 12 septembrie 2012

Azi Nu...

Azi n-am sa ma plang pentru ceea ce nu sunt...ci ma voi bucura pentru ceea ce sunt! N-am nici stralucire...nici prea multa frumusete...insa ma bucur de felul in care sunt...pentru ca sunt creata de Mana Lui!
 Azi n-am sa privesc in jos...ci voi privi in sus!
Azi...n-am sa urasc...ci voi iubi pe oricine!
Azi...n-am sa pierd timpul in zadar..ci-l voi folosi pentru Tine!
Azi...n-am sa plang,ci am sa zambesc!
Azi...imi va fi mai mult dor!
Azi...ma bucur de ea! De ziua asta! 
Azi...IERT!