O dragul meu,in lumea-ceasta ti s-a-ntamplat vreodata sa scrii si o scrisoare...si-n ea tot dorul tu sa-ti pui... un dor din inima izvorat din focul viu al dragostei dintai...scrisa cu lacrimi si cu zambet! O! Iti amintesti cu ce emotii plicul l-ai trimis?? Raspunsul il astepti cu nerabdare cu nopti prea lungi de framantare....trec zile, luni chiar ani! Si mai tarziu sa afli ca acea scrisoare zace nedesfacuta intr-un ungher!
O Dragul meu! Nu-ti amintesti ca Dumnezeu si tie o scrisoare ti-a trimis? O Scrisoare in care Dorul Sau si-a pus...si Iubirea Sa te cheama si-azi sa Ii citesti Scrisoarea! Caci Dumnezeu ti-a scris-o! Nu stii? N-ai auzit? Sau...inca zace ratacita-ntr-un ungher....!
Acum e timpul sa o citesti cu lacrimi sincere, sa ii cunosti si tu Iubirea,sa vezi ce Dragoste avuse sa-Si dea pe Fiul Sau la moarte ! Pentru cine??? PENTRU TINE! De ce? OOOO! Te iubeste dragul meu,cu o iubire ce nu se poate masura! Acum e timpul sa-L primesti pe El!
Ma intereseaza numai ce gandeste Dumnezeu despre mine...restul sunt detalii! A.Enstein
Se afișează postările cu eticheta dor. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta dor. Afișați toate postările
sâmbătă, 22 septembrie 2012
miercuri, 12 septembrie 2012
Azi Nu...
Azi n-am sa privesc in jos...ci voi privi in sus!
Azi...n-am sa urasc...ci voi iubi pe oricine!
Azi...n-am sa pierd timpul in zadar..ci-l voi folosi pentru Tine!
Azi...n-am sa plang,ci am sa zambesc!
Azi...imi va fi mai mult dor!
Azi...ma bucur de ea! De ziua asta!
Azi...IERT!
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

