Ma intereseaza numai ce gandeste Dumnezeu despre mine...restul sunt detalii! A.Enstein
Se afișează postările cu eticheta Dumnezeu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Dumnezeu. Afișați toate postările
marți, 25 septembrie 2012
sâmbătă, 22 septembrie 2012
Scrisoare nedesfacuta....
O dragul meu,in lumea-ceasta ti s-a-ntamplat vreodata sa scrii si o scrisoare...si-n ea tot dorul tu sa-ti pui... un dor din inima izvorat din focul viu al dragostei dintai...scrisa cu lacrimi si cu zambet! O! Iti amintesti cu ce emotii plicul l-ai trimis?? Raspunsul il astepti cu nerabdare cu nopti prea lungi de framantare....trec zile, luni chiar ani! Si mai tarziu sa afli ca acea scrisoare zace nedesfacuta intr-un ungher!
O Dragul meu! Nu-ti amintesti ca Dumnezeu si tie o scrisoare ti-a trimis? O Scrisoare in care Dorul Sau si-a pus...si Iubirea Sa te cheama si-azi sa Ii citesti Scrisoarea! Caci Dumnezeu ti-a scris-o! Nu stii? N-ai auzit? Sau...inca zace ratacita-ntr-un ungher....!
Acum e timpul sa o citesti cu lacrimi sincere, sa ii cunosti si tu Iubirea,sa vezi ce Dragoste avuse sa-Si dea pe Fiul Sau la moarte ! Pentru cine??? PENTRU TINE! De ce? OOOO! Te iubeste dragul meu,cu o iubire ce nu se poate masura! Acum e timpul sa-L primesti pe El!
O Dragul meu! Nu-ti amintesti ca Dumnezeu si tie o scrisoare ti-a trimis? O Scrisoare in care Dorul Sau si-a pus...si Iubirea Sa te cheama si-azi sa Ii citesti Scrisoarea! Caci Dumnezeu ti-a scris-o! Nu stii? N-ai auzit? Sau...inca zace ratacita-ntr-un ungher....!
Acum e timpul sa o citesti cu lacrimi sincere, sa ii cunosti si tu Iubirea,sa vezi ce Dragoste avuse sa-Si dea pe Fiul Sau la moarte ! Pentru cine??? PENTRU TINE! De ce? OOOO! Te iubeste dragul meu,cu o iubire ce nu se poate masura! Acum e timpul sa-L primesti pe El!
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

