Se afișează postările cu eticheta Dumnezeu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Dumnezeu. Afișați toate postările

marți, 25 septembrie 2012

....



          Nu ştiu cat mai am de mers pînă la Tine ... dar tot ce ştiu este ca Paşii Tăi mă călăuzesc neîncetat !

sâmbătă, 22 septembrie 2012

Scrisoare nedesfacuta....

              O dragul meu,in lumea-ceasta ti s-a-ntamplat vreodata sa scrii si o scrisoare...si-n ea tot dorul tu sa-ti pui... un dor din inima izvorat din focul viu al dragostei dintai...scrisa cu lacrimi si cu zambet! O! Iti amintesti cu ce emotii plicul l-ai trimis?? Raspunsul il astepti cu nerabdare cu nopti prea lungi de framantare....trec zile, luni chiar ani! Si mai tarziu sa afli ca acea scrisoare zace nedesfacuta intr-un ungher! 
       O Dragul meu! Nu-ti amintesti ca Dumnezeu si tie o scrisoare ti-a trimis? O Scrisoare in care Dorul Sau si-a pus...si Iubirea Sa te cheama si-azi sa Ii citesti Scrisoarea! Caci Dumnezeu ti-a scris-o! Nu stii? N-ai auzit? Sau...inca zace ratacita-ntr-un ungher....!  
      Acum e timpul sa o citesti cu lacrimi sincere, sa ii cunosti si tu Iubirea,sa vezi ce Dragoste avuse sa-Si dea pe Fiul Sau la moarte ! Pentru cine??? PENTRU TINE! De ce? OOOO! Te iubeste dragul meu,cu o iubire ce nu se poate masura! Acum e timpul sa-L primesti pe El!